Samtec Inc. TW-02-02-T-S-255-050
Part No.:
TW-02-02-T-S-255-050
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-255-050.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)