Samtec Inc. TW-02-02-T-S-250-077
Part No.:
TW-02-02-T-S-250-077
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-250-077.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
2
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.050" (1.270mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.077" (1.956mm)