Samtec Inc. TW-02-02-T-S-215-080
Part No.:
TW-02-02-T-S-215-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)