Samtec Inc. TW-02-02-T-S-213-083
Part No.:
TW-02-02-T-S-213-083
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-213-083.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.081" (2.057mm)
Length - Stack Height:
0.213" (5.410mm)
Length - Tail:
0.083" (2.100mm)