Samtec Inc. TW-02-02-T-S-200-090
Part No.:
TW-02-02-T-S-200-090
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-200-090.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)