Samtec Inc. TW-02-02-T-S-200-080
Part No.:
TW-02-02-T-S-200-080
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-200-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.097" (2.464mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)