Samtec Inc. TW-02-02-T-S-197-130
Part No.:
TW-02-02-T-S-197-130
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-197-130.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.050" (1.270mm)
Length - Stack Height:
0.197" (5.004mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)