Samtec Inc. TW-02-02-T-S-185-095
Part No.:
TW-02-02-T-S-185-095
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-185-095.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.097" (2.464mm)
Length - Stack Height:
0.185" (4.699mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)