Samtec Inc. TW-02-02-T-S-178-100
Part No.:
TW-02-02-T-S-178-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height:
0.178" (4.521mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)