Samtec Inc. TW-02-02-T-S-157-108
Part No.:
TW-02-02-T-S-157-108
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height:
0.157" (3.988mm)
Length - Tail:
0.108" (2.743mm)