Samtec Inc. TW-02-02-T-S-150-110
Part No.:
TW-02-02-T-S-150-110
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-02-T-S-150-110.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)