Samtec Inc. TW-02-02-T-S-120-130
Part No.:
TW-02-02-T-S-120-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)