Samtec Inc. TW-02-01-T-S-200-061
Part No.:
TW-02-01-T-S-200-061
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-200-061.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.062" (1.575mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.061" (1.549mm)