Samtec Inc. TW-02-01-T-S-185-085
Part No.:
TW-02-01-T-S-185-085
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-185-085.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.053" (1.346mm)
Length - Stack Height:
0.185" (4.699mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)