Samtec Inc. TW-02-01-T-S-185-080
Part No.:
TW-02-01-T-S-185-080
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-185-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.058" (1.473mm)
Length - Stack Height:
0.185" (4.699mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)