Samtec Inc. TW-02-01-T-S-184-069
Part No.:
TW-02-01-T-S-184-069
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.184" (4.674mm)
Length - Tail:
0.069" (1.753mm)