Samtec Inc. TW-02-01-T-S-180-070
Part No.:
TW-02-01-T-S-180-070
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-180-070.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.073" (1.854mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)