Samtec Inc. TW-02-01-T-S-180-040
Part No.:
TW-02-01-T-S-180-040
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-180-040.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.040" (1.016mm)