Samtec Inc. TW-02-01-T-S-170-005
Part No.:
TW-02-01-T-S-170-005
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-170-005.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.148" (3.759mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.005" (0.127mm)