Samtec Inc. TW-02-01-T-S-160-070
Part No.:
TW-02-01-T-S-160-070
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-160-070.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.093" (2.362mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)