Samtec Inc. TW-02-01-T-S-155-060
Part No.:
TW-02-01-T-S-155-060
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height:
0.155" (3.937mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)