Samtec Inc. TW-02-01-T-S-150-087
Part No.:
TW-02-01-T-S-150-087
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-150-087.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.087" (2.210mm)