Samtec Inc. TW-02-01-T-S-140-100
Part No.:
TW-02-01-T-S-140-100
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-140-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height:
0.140" (3.556mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)