Samtec Inc. TW-02-01-T-S-135-038
Part No.:
TW-02-01-T-S-135-038
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.038" (0.965mm)