Samtec Inc. TW-02-01-T-S-134-094
Part No.:
TW-02-01-T-S-134-094
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-01-T-S-134-094.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.134" (3.404mm)
Length - Tail:
0.094" (2.388mm)