Samtec Inc. TW-02-01-T-S-120-110
Part No.:
TW-02-01-T-S-120-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.093" (2.362mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)