Samtec Inc. TW-01-09-G-S-235-125
Part No.:
TW-01-09-G-S-235-125
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-01-09-G-S-235-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 1POS
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)