Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGV1206F174K.
| Image |  |
| Part Number | CRGV1206F174K |
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CRGV, Neohm |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 174 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thick Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1206 |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) |