CPF0201B7K15E1.pdf
CPF0201B7K15E1.pdf
| Image |  |
| Part Number | CPF0201B7K15E1 |
| Product Status | Active |
| Resistance | 7.15 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0201 |
| Size / Dimension | 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.011" (0.28mm) |