TBLH13-350-07BK.pdf
TBLH13-350-07BK.pdf
| Image |  |
| Series | TBLH13-350 | TBLH13-350 | TBLH13-350 | TBLH13-350 | TBLH13-350 |
| Number of Levels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Positions Per Level | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Pitch | 0.138" (3.50mm) | 0.138" (3.50mm) | 0.138" (3.50mm) | 0.138" (3.50mm) | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation | Angled | Angled | Angled | Angled | Angled |
| Current | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| Voltage | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |