TB007-508-17BE.pdf
TB007-508-17BE.pdf
| Image |  |
| Series | TB007-508 | TB007-508 | TB007-508 | TB007-508 | TB007-508 |
| Number of Levels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Positions Per Level | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) |
| Current | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A |
| Voltage | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |