TB006-508-18BE.pdf
TB006-508-18BE.pdf
| Image |  |
| Series | TB006-508 | TB006-508 | TB006-508 | TB006-508 | TB006-508 |
| Number of Levels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Positions Per Level | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) |
| Current | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A |
| Voltage | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |