| Image |  |
| Series | TB004-750 | TB004-750 | TB004-750 | TB004-750 | TB004-750 |
| Number of Levels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Positions Per Level | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Pitch | 0.295" (7.50mm) | 0.295" (7.50mm) | 0.295" (7.50mm) | 0.295" (7.50mm) | 0.295" (7.50mm) |
| Current | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A |
| Voltage | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |