TB004-508-20BE.pdf
TB004-508-20BE.pdf
| Image |  |
| Series | TB004-508 | TB004-508 | TB004-508 | TB004-508 | TB004-508 |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Number of Levels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Positions Per Level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) |
| Current | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A |
| Voltage | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |