Suntsu Electronics, Inc SXT83418CC16-20.000M
Part No.:
SXT83418CC16-20.000M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Datasheet:
Chuangxin CloudSXT83418CC16-20.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 20.000M 18PF SMD
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SXT834
Package/Case:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)