Stackpole Electronics Inc CSRN2512JK12L0
Part No.:
CSRN2512JK12L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCSRN2512JK12L0.pdf
Description:
RES 0.012 OHM 5% 2W 2512
Series:
CSRN
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
12 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CSRN2512JK12L0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSRN2512JK12L0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSRN2512JK12L0?
Image CSRN2512JK12L0
Part Number CSRN2512JK12L0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series CSRN
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 12 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)