Stackpole Electronics Inc CSR1225JKR200
Part No.:
CSR1225JKR200
Datasheet:
Chuangxin CloudCSR1225JKR200.pdf
Description:
RES 0.2 OHM 5% 3W 1225
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)
Datasheet:
1. How to order CSR1225JKR200 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSR1225JKR200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSR1225JKR200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSR1225JKR200.
Image CSR1225JKR200
Part Number CSR1225JKR200
Product Status Active
Resistance 200 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Thick Film
Features Current Sense
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1225
Size / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)