Delevan SPD74-393M
Part No.:
SPD74-393M
Datasheet:
Chuangxin CloudSPD74-393M.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 1.4A 230 MOHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)