Delevan SPD74-352M
Part No.:
SPD74-352M
Datasheet:
Chuangxin CloudSPD74-352M.pdf
Description:
FIXED IND 3.5UH 3.7A 34 MOHM SMD
Inductance:
3.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.7 A
Current - Saturation (Isat):
3.7A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)