Delevan SP1210-823H
Part No.:
SP1210-823H
Datasheet:
Chuangxin CloudSP1210-823H.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 162MA 7.9 OHM SMD
Series:
SP1210
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
162 mA
Current - Saturation (Isat):
143mA
DC Resistance (DCR):
7.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)