Delevan SP1008-821K
Part No.:
SP1008-821K
Datasheet:
Chuangxin CloudSP1008-821K.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 824MA 167MOHM SM
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
824 mA
DC Resistance (DCR):
167mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)