Delevan SP1008-331K
Part No.:
SP1008-331K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Chuangxin CloudSP1008-331K.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 1.03A 108MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
SP1008
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.03 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
108mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)