SMRF3013-510JLF.pdf
SMRF3013-510JLF.pdf
| Image |  |
| Series | SMRF3013 | SMRF3013 | SMRF3013 | SMRF3013 | SMRF3013 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material - Core | Phenolic | Phenolic | Phenolic | Phenolic | Phenolic |
| Inductance | 510 nH | 510 nH | 510 nH | 510 nH | 510 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 649 mA | 649 mA | 649 mA | 649 mA | 649 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 420mOhm Max | 420mOhm Max | 420mOhm Max | 420mOhm Max | 420mOhm Max |
| Q @ Freq | 30 @ 25MHz | 30 @ 25MHz | 30 @ 25MHz | 30 @ 25MHz | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant | 310MHz | 310MHz | 310MHz | 310MHz | 310MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.313" L x 0.120" W (7.94mm x 3.05mm) | 0.313" L x 0.120" W (7.94mm x 3.05mm) | 0.313" L x 0.120" W (7.94mm x 3.05mm) | 0.313" L x 0.120" W (7.94mm x 3.05mm) | 0.313" L x 0.120" W (7.94mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | 0.145" (3.68mm) | 0.145" (3.68mm) | 0.145" (3.68mm) | 0.145" (3.68mm) |