Micro Commercial Co SMLJ6.5CAQ-TP
Part No.:
SMLJ6.5CAQ-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ6.5CAQ-TP.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
267.86A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)