Gowanda Electronics SML32-122K
Part No.:
SML32-122K
Datasheet:
Chuangxin CloudSML32-122K.pdf
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
272 mA
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
33MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)