Gowanda Electronics SML32-056K
Part No.:
SML32-056K
Datasheet:
Chuangxin CloudSML32-056K.pdf
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
56 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
606 mA
DC Resistance (DCR):
330mOhm Max
Q @ Freq:
26 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)