Littelfuse Inc. SMF6.5A-T13
Part No.:
SMF6.5A-T13
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF6.5A-T13.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SOD123FL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMF
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.9A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)