Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ7.5D-M3/I
Part No.:
SMBJ7.5D-M3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ7.5D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.7VC DO214AA
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.46V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
47.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)