Micro Commercial Co SMBJ7.5CA-TP
Part No.:
SMBJ7.5CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ7.5CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AA
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)