SiTime SIT9367AC-2C1-33N408.000000
Part No.:
SIT9367AC-2C1-33N408.000000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9367AC-2C1-33N408.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 408.0000MHZ LVDS SMD
Series:
SiT9367, Elite Platform™
Frequency:
408 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
85mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)